copyrighted by Lnet sp. z o.o.    
head head
head head head
 
Aktualności
Forum
Oferta i cennik
Poczta
Usługi sieciowe
Twoje łącze
Kontakt z nami
Lnet-TELECOM
Projekty UE
Polityka prywatności
 
alarmuj

Dostęp do poczty przez WWW oraz zmiana hasła.

Serwer poczty elektronicznej LNET obsługuje konta pocztowe naszych abonentów w następujących domenach:

DomenaNazwa alternatywna
zb.net.lodz.plzbiorcza.net.lodz.pl
bt.net.lodz.plbatory.net.lodz.pl
ms.net.lodz.plmieszko.net.lodz.pl
jn.net.lodz.pljanow.net.lodz.pl
ch.net.lodz.plchrobry.net.lodz.pl
wd.net.lodz.plwidzew.net.lodz.pl

Serwer pocztowy zapewnia dostęp do kont pocztowych dla programów pocztowych abonenta za pomocą protokołów SMTP, IMAP i POP3.

Zmiana hasła do konta pocztowego możliwa jest przez stronę poczta.Lnet.pl.

Powyższa strona umożliwia dodatkowo awaryjny dostęp do kont pocztowych. Jednak ten sposób korzystania z kont pocztowych w LNET nie jest gwarantowany i w każdej chwil może zostać zmieniony lub wyłączony.

Do odbioru i wysyłania poczty najlepiej skorzytać z programu klienta pocztowego wbudowanego w używany system operacyjny. Można też zainstalować jednen z wielu programów dostępnych oddzielnie. Przykładowe programy to: Thunderbird (nasz serwer wspiera autokonfigurację tego programu), Mailspring, Mailbird, Claws Mail.

Konfiguracji programów pocztowych.

KierunekSerwerProtokółPorty TCP
wysyłaniepoczta.Lnet.plSMTP z szyfrowaniem SSL, TLS25, 465
odbieraniepoczta.Lnet.plIMAP z szyfrowaniem SSL, TLS143, 993
odbieraniepoczta.Lnet.plPOP3 z szyfrowaniem SSL, TLS110, 995

Jako nazwę użytkownika (login) do odbioru i wysyłania poczty należy wpisać pełną nazwę konta pocztowego - na przykład osoba korzystająca z konta kowalski@mieszko.net.lodz.pl jako nazwę użytkownika do odbioru i wysyłania poczty w konfiguracji swojego programu pocztowego powinna wpisać kowalski@mieszko.net.lodz.pl lub kowalski@ms.net.lodz.pl (obie wersje są dopuszczalne i tak samo traktowane przez serwer pocztowy).

Przykładowa konfiguracja programu klienta pocztowego

Właściwości
Serwer wych.
Zaawansowane

Informacja o filtracji poczty wysyłanej z prywatnych adresów IP

Ze względu na dużą skalę zjawiska rozsyłania niechcianej poczty (spamu) z prywatnych komputerów domowych, najczęściej bez wiedzy ich właścicieli, informujemy:

  • Należy unikać pobierania z Internetu programów nieznanego pochodzenia lub otwierania wiadomości pocztowych pochodzących z nieznanych źródeł. Jednocześnie zalecamy regularne skanowanie komputerów za pomocą programów antywirusowych oraz instalację oprogramowania poprawiającego bezpieczeństwo komputera (programy typu firewall). Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń grozi, między innymi, umieszczeniem na naszym domowym komputerze oprogramowania, które w sposób ukryty będzie wykorzystywane przez międzynarodowe organizacje rozsyłające spam.
  • W trosce o szerokie grono użytkowników korzystających z prywatnych adresów IP, które po stronie Internetu widoczne są pod wspólnym adresem publicznym, LNET prowadzi listę serwerów pocztowych, przez które użytkownicy adresów prywatnych mogą wysyłać pocztę za pomocą protokołu SMTP. Stworzenie takiej listy wyniknęło z konieczności ochrony współdzielonych adresów publicznych przed ich umieszczeniem na czarnych listach adresów rozsyłających spam. Lista dostępu zawiera w tej chwili znakomitą większość najczęściej używanych serwerów i jest stale aktualizowana - prosimy o nadsyłanie na adres info@Lnet.pl adresów serwerów pocztowych, przez które nie mogą Państwo wysyłać listów.
  • Wymieniona w poprzednim punkcie lista dostępu nie obowiązuje użytkowników adresów publicznych. Osoby, które korzystają z tego typu adresów powinny być świadome, że są jednoznacznie identyfikowane w Internecie i w pełni doświadczają wszelkich zalet, ale i wad, tego stanu rzeczy, w tym ewentualnych problemów spowodowanych przez rozsyłanie niechcianej poczty przez ich komputery.

. . .
acrabit
symantec

Strona główna | Aktualności | Forum | Oferta i cennik | Poczta | Usługi sieciowe | Twoje łącze
Kontakt z nami | Lnet-TELECOM | Projekty UE | Polityka prywatności | Alarmuj Serwis
infotech aktualno�ci